Mobil internet kullanımı artıyor

Mobil internet kullanımı artık her alanda kendini gösteriyor

ARAŞTIRMA
DigitalAge, 11.09.2014 - 11:22

Mobil internet kullanımı her geçen gün artıyor. Mobilike ve Wonk firmasının yaptığı araştırmaya göre; 2011 yılından günümüze Türkiye’de mobil internet kullanıcı sayısının önemli seviyede arttığı görülüyor.

  • 2011’de 1 milyon 862 bin olan kullanıcı adedi 2014’te 26 milyon 444 bin seviyesine ulaştı. Trafik hacmi ise 2014 yılı itibariyle 52 milyon 359 bin seviyesinde.
  • Araştırmaya göre gençlerin akıllı telefon kullanımının daha fazla olduğu göze çarparken; erkeklerin kadınlara göre daha fazla akıllı telefon ve tablet kullandığı da ortaya çıkıyor. Türkiye’de mobil kullanıcıların yüzde 88’i gün içinde mobil internet kullanıyor. Mobilde harcanan günlük zaman ortalama 2 saat 42 dakika olarak belirlenirken; aylık zaman ise 37 saat olarak yansıyor.

Evimizi de mobilden arıyoruz

hurriyetemlak.com verileri incelendiğinde mobil uygulamaların indirilme rakamlarındaki artış da dikkat çekiyor. Örneğin; uygulamayı iPad’ine indirenlerin sayısının, 2014 yılının ilk 8 ayında bir önceki yıla göre yüzde 95 oranında artmış durumda olduğunu görüyoruz. Kullanıcılar iPad’lerinden kolayca aradıkları satılık ya da kiralık gayrimenkulu bulma imkanına sahip oluyorlar.

BENZER HABERLER
YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız !

YORUMLAR

Total wordpress themes free