Kaspersky Lab Skype kullanıcılarını uyarıyor

Kaspersky Lab uzmanları saptadıkları kötü amaçlı kampanya için kullanıcılarını uyarıyor.  1 Mart tarihinde yapılan ilk saldırıda tüm dünyadan kullanıcılar, paylaşılan bağlantıya 10 bin kere tıkladılar. Bu saldırının amacı bitcoin adıyla bilinen sanal para. Bitcoin sistemi, kullanıcıların bilgi işlem kaynaklarını kiraya vermeleri karşılığında, bitcoin kazanmalarını sağlıyor. Bu elektronik para daha sonra başka bir para birimine dönüştürülerek […]

İŞ DÜNYASI
DigitalAge, 16.04.2013 - 11:56
Kaspersky Lab uzmanları saptadıkları kötü amaçlı kampanya için kullanıcılarını uyarıyor. 
1 Mart tarihinde yapılan ilk saldırıda tüm dünyadan kullanıcılar, paylaşılan bağlantıya 10 bin kere tıkladılar. Bu saldırının amacı bitcoin adıyla bilinen sanal para. Bitcoin sistemi, kullanıcıların bilgi işlem kaynaklarını kiraya vermeleri karşılığında, bitcoin kazanmalarını sağlıyor. Bu elektronik para daha sonra başka bir para birimine dönüştürülerek çevrimiçi mağazalardan yapılan alışverişlerde ödeme için kullanılabiliyor. 
İkinci saldırı ise 4 Nisan Perşembe günü gerçekleşti. İtalya, Rusya, Polonya, Kosta Rika, İspanya, Almanya ve Ukrayna’daki kullanıcıların bu ikinci kötü amaçlı kampanyanın ana hedefleri olduğu düşünülüyor.

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız !

YORUMLAR

Total wordpress themes free