Kadınlar teknoloji için daha çok para harcıyor

Mart 2011’de faaliyet göstermeye başlayan Daybuyday sitesinin verilerine göre bugüne dek yapılan elektronik harcamaların sadece üçte biri kadınlara ait. Ancak, teknoloji alıverişi yapan erkekler ortalama 779 TL harcarken, kadınlar ortalama 856 TL harcamış bulunuyor. Bu da kadınların erkeklere göre daha pahalı cihazlara meraklı olduğu anlamına geliyor. En çok fotoğraf makinesi (%25) ve iPad (%15) satın […]

İŞ DÜNYASI
DigitalAge, 02.02.2012 - 16:58

Mart 2011’de faaliyet göstermeye başlayan Daybuyday sitesinin verilerine göre bugüne dek yapılan elektronik harcamaların sadece üçte biri kadınlara ait. Ancak, teknoloji alıverişi yapan erkekler ortalama 779 TL harcarken, kadınlar ortalama 856 TL harcamış bulunuyor. Bu da kadınların erkeklere göre daha pahalı cihazlara meraklı olduğu anlamına geliyor. En çok fotoğraf makinesi (%25) ve iPad (%15) satın alan kadınlar, telefon alırken de diğer modellere göre pahalı sayılabilecek iPhone’u (%60) en çok tercih ediyor.

Bunun yanında kadınların teknolojik ürünlerde en çok tercih ettikleri rengin beyaz olduğu  (iPad, iPhone) dikkat çekiyor.

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız !

YORUMLAR

Total wordpress themes free