Google’ın ilk animasyon reklamı yayında

Google, Salı günü (28 Ağustos) açılış sayfasında ilk animasyon reklamına yer verdi. Google, ana sayfasını Nexum 7 tabletinin tanıtımını yapmak için kullanıyor. İlana tıkladığınızda, Google Play Store’a yönlendiriliyorsunuz.  Marisa Mayer’in Yahoo için Google’ı bırakmasının üzerinden henüz 6 hafta geçti. Şirket, Mayer’in burada kurduğu ilkeleri ihlal ediyor. AllThingsD, Mayer’in Google’ın resmi blogunda  2005 yılında yazdığı “Google’ın […]

Uncategorized
DigitalAge, 29.08.2012 - 15:55

Google, Salı günü (28 Ağustos) açılış sayfasında ilk animasyon reklamına yer verdi.
Google, ana sayfasını Nexum 7 tabletinin tanıtımını yapmak için kullanıyor. İlana tıkladığınızda, Google Play Store’a yönlendiriliyorsunuz. 

Marisa Mayer’in Yahoo için Google’ı bırakmasının üzerinden henüz 6 hafta geçti. Şirket, Mayer’in burada kurduğu ilkeleri ihlal ediyor. AllThingsD, Mayer’in Google’ın resmi blogunda  2005 yılında yazdığı “Google’ın ana ya da arama sonuçları sayfasında banner reklam yer almayacak” gönderisine dikkat çekti.

Google, açılış sayfasında reklama daha önceden de  yer vermişti. Örneğin, şirket 2010 yılında ana sayfasına Nexus One akıllı telefonu reklamını koydu.
Google, ayrıca açılış sayfasına bu yılın başında SOPA’nın geçişini protesto etmek için metin reklamı eklemişti.

(Kaynak: Mashable)
YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız !

YORUMLAR

Total wordpress themes free