Gmail kısa bir süreliğine panik yaşattı

Dün Gmail’in geçici olarak servis dışı olması tüm dünyada büyük yankı yarattı. Tüm dünyada Gmail’lerine ulaşamayan kullanıcılar sosyal medyada yaşadıkları talihsizlikleri paylaşarak neler olduğunu anlamaya çalıştı. Sadece 15 dakika süren arıza, Google’ın diğer hizmetlerini etkilemese bile e.postalarına ulaşamayanlarda büyük panik yarattı. Gmail sayfasını açmaya çalışan kullanıcıları ‘Üzgünüz ama e.postalarınıza erişim geçici olarak hizmet dışıdır’ ifadesi […]

Uncategorized
DigitalAge, 18.04.2012 - 09:55

Dün Gmail’in geçici olarak servis dışı olması tüm dünyada büyük yankı yarattı.

Tüm dünyada Gmail’lerine ulaşamayan kullanıcılar sosyal medyada yaşadıkları talihsizlikleri paylaşarak neler olduğunu anlamaya çalıştı. Sadece 15 dakika süren arıza, Google’ın diğer hizmetlerini etkilemese bile e.postalarına ulaşamayanlarda büyük panik yarattı. Gmail sayfasını açmaya çalışan kullanıcıları ‘Üzgünüz ama e.postalarınıza erişim geçici olarak hizmet dışıdır’ ifadesi veren ‘Geçici Arıza: 500’ başlıklı hata uyarısı ile karşılaştılar.

Bu arıza, Gmail’in kullanıcılarına yaşattığı ilk büyük arıza değil. 2004 yılında hizmete giren e.posta platformu ilk başlarda oldukça uzun süren arızalar vermesiyle meşhurdu.

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız !

YORUMLAR

Total wordpress themes free