Gerçek Sandy fotoğraflarını diğerlerinden ayırmak

Sandy Kasırgası ile ilgili sosyal medyada bir çok fotoğraf paylaşıldı. Paylaşılan fotoğrafların gerçek mi sahte mi olduğunu anlamak dışarıdan bakanlar için pek mümkün olmayabiliyor.  The Atlantic’in haberine göre; kasırganın New York metrosuna ulaşmasıyla Twitter’da paylaşılan kasırga ve sel fotoğraflarının bazıları gerçekten orada çekilmiş, bazıları ise uydurma.   Gerçek olmayan fotoğrafların bazıları çok önceden çekilenlerden, bazıları Photoshop kullanılarak yeniden […]

Uncategorized
DigitalAge, 31.10.2012 - 09:49
Sandy Kasırgası ile ilgili sosyal medyada bir çok fotoğraf paylaşıldı. Paylaşılan fotoğrafların gerçek mi sahte mi olduğunu anlamak dışarıdan bakanlar için pek mümkün olmayabiliyor. 
The Atlantic’in haberine göre; kasırganın New York metrosuna ulaşmasıyla Twitter’da paylaşılan kasırga ve sel fotoğraflarının bazıları gerçekten orada çekilmiş, bazıları ise uydurma.
 
Gerçek olmayan fotoğrafların bazıları çok önceden çekilenlerden, bazıları Photoshop kullanılarak yeniden düzenlenen ve bu iki çeşidin kombine edilmesinden oluşuyor. 
Fotoğrafların doğruluğunu kontrol etmek için ayrıca istwitterwrong.tumblr.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız !

YORUMLAR

Total wordpress themes free