Ezeli rakipler güç birliği yapıyor

Birbirlerinin ezeli rakipleri olarak bilinen Sony Corp. ve Panasonic Corp, bir sonraki jenerasyon televizyon ekranlarını geliştirmek için işbirliği yapıyor. Samsung’un lider olduğu OLED ekran yarışında geride kalmamak için el ele veren Japon firmalar 2013 yılında düşük maliyetli seri üretim yapmayı hedefliyor. Dün işbirliği yapacaklarını duyuran firmalar, Samsung Electronics ve diğer Asyalı rakiplerinin televizyon sektörüne giriş […]

Uncategorized
DigitalAge, 26.06.2012 - 13:30

Birbirlerinin ezeli rakipleri olarak bilinen Sony Corp. ve Panasonic Corp, bir sonraki jenerasyon televizyon ekranlarını geliştirmek için işbirliği yapıyor. Samsung’un lider olduğu OLED ekran yarışında geride kalmamak için el ele veren Japon firmalar 2013 yılında düşük maliyetli seri üretim yapmayı hedefliyor.

Dün işbirliği yapacaklarını duyuran firmalar, Samsung Electronics ve diğer Asyalı rakiplerinin televizyon sektörüne giriş yapmasıyla beraber geçtiğimiz yıl sonunda büyük kayıp bildirmişlerdi.

OLED televizyonu dünyada ilk defa 2007 yılında satışa çıkartan Sony şirketi ise daha önce bu alanda başarılı olamamış, başarısızlığının sebebi olarka ise ürettiği televizyonların küçüklüğü ve yüksek fiyatları olarak gösterilmişti.

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız !

YORUMLAR

Total wordpress themes free