Explorer hala web tarayıcı olarak lider

StatCounter’ın 2011 verilerine göre Internet Explorer, dünya üzerinde en yaygın kullanılan tarayıcı konumunda. Pazar payları ele alındığında; Explorer yüzde 39 ile liderken, Firefox yüzde 27 ile ikinci ve Chrome yüzde 25 ile üçüncü sırada. Ocak ile aralık 2011 ayları arasındaki istatistiklere bakıldığında, Explorer ve Firefox ilk iki sırada olmalarına rağmen pazar payları giderek azaldığı görülüyor. […]

Uncategorized
DigitalAge, 03.01.2012 - 14:48

StatCounter’ın 2011 verilerine göre Internet Explorer, dünya üzerinde en yaygın kullanılan tarayıcı konumunda. Pazar payları ele alındığında; Explorer yüzde 39 ile liderken, Firefox yüzde 27 ile ikinci ve Chrome yüzde 25 ile üçüncü sırada.

Ocak ile aralık 2011 ayları arasındaki istatistiklere bakıldığında, Explorer ve Firefox ilk iki sırada olmalarına rağmen pazar payları giderek azaldığı görülüyor. Bunun yanı sıra Chrome tarayıcısı ise, yüzde 15’lik pazar payı ile başladığı sene boyunca hızla yükseldiği ortaya çıkıyor. Son iki sırada yer alan Safari ve Opera tarayıcıları ise, yüzde 6 ve yüzde 2’lik Pazar payları ile sabit bir çizgide ilerlediği ortaya çıkıyor.

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız !

YORUMLAR

Total wordpress themes free