Craigslist OpenStreetMap uygulamasını test ediyor

Craigslist, sitesinde harita güncellemesini gerçekleştirdi. Popüler İnternet sitesi, ev ilanlarında kullanılan haritaları test ediyor. Alan olarak San Fransisco ve Portland’ı seçti. Craigslist ev ilanlarının harita verilerini, ücretsiz ve güvenilir alan verisi sunan OpenStreetMap’ten kullanıyor.  Craigslist, PadMapper ve 3taps’a telif hakkı ihlali davası açmıştı. Dava nedeni, Bu iki İnternet sitesinin Craigslist’in ilan verilerini haritalarında kullanmalarıydı.  Şirket, […]

Uncategorized
DigitalAge, 28.08.2012 - 11:26

Craigslist, sitesinde harita güncellemesini gerçekleştirdi. Popüler İnternet sitesi, ev ilanlarında kullanılan haritaları test ediyor. Alan olarak San Fransisco ve Portland’ı seçti.
Craigslist ev ilanlarının harita verilerini, ücretsiz ve güvenilir alan verisi sunan OpenStreetMap’ten kullanıyor. 
Craigslist, PadMapper ve 3taps’a telif hakkı ihlali davası açmıştı. Dava nedeni, Bu iki İnternet sitesinin Craigslist’in ilan verilerini haritalarında kullanmalarıydı. 
Şirket, Google Maps yerine OpenStreetMap’i seçmekle son büyük teknoloji markası olma yolunda. Apple, Foursquare ve Wikipedia’nın mobil aplikasyonu bu yıl içerisinde, Google Maps’ten OpenStreetMap’e geçmişti. Başlıca iPhone ve iPad uygulamaları da Google Maps’ten OpenStreetMap’e geçiyor olacak. 
(Kaynak: TPM)
YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız !

YORUMLAR

Total wordpress themes free